Головна » Файли » Бібліотечні заходи

Первомайськ у моєму серці
17.09.2015, 09:10
Первомайськ у моєму серці
УЧ. Місто над Бугом величне, привітне,
Все в розмаїтті вогнів!
Тут ми з тобою родились, зростали,
Тут провели свої юності дні.
Місто над Бугом, місто над Бугом,
В моєму серці лиш ти.
Щира, привітна, як красна дівчина,

Місто радо зустріне завжди!
Шпилі соборів блискучі, яскраві
Видно ще здалеку з двох берегів.
В зелені, квітах весною буяє,
В ніч зачарує намистом вогнів!
Вед.Місто Первомайськ утворене з трьох поселень, які належали до трьох різних держав — Запорізької Січі (входила до складу Московського царства), Туреччини та Польщі. В 18-20 століттях ці землі належали Російській імперії. Межа між Запорізькою Січчю та Польщею проходила річкою Синюха.
Вед. Первомайськ - друге за величиною місто Миколаївської обл. Воно розташоване в мальовничій місцевості – там, де зливаються води двох річок: Південного Бугу та Синюхи. Саме вони є окрасою нашого міста, роблять його неповторним та привабливим.. Жителі міста – це представники різних національностей: українці, росіяни, євреї, корейці, білоруси, болгари, поляки, вірмени, цигани.
Вед. Рослинний світ Первомайщини багатий і різнобарвний. Його треба вивчати , оберігати, примножувати. Найпоширеніші рослини нашого краю – подорожник, чистотіл, ромашка, бузок звичайний , вишня садова, полин гіркий. До Червоної книги занесені такі рослини: сон широколистий, тюльпан бузький,гвоздика бузька, горицвіт весняний.
Вед. Життя людини тісно пов’язане із життям тварин. На Первомайщині живе багато тварин: лисиці, вовки, куниці, їжаки, соловейки, коноплянки. До Червоної книги занесені: сапсан, лісовий полоз, тхір степовий.
Вед. Біля сіл (Мигія, Грушівка, Куріпчине, Романова Балка) розташований національний природний парк «Бузький Гард». Цю мальовничу місцевість, називають українською Швейцарією, одним із семи чедес України. Тут майже 40 км. Південний Буг тече в крутих кам’янистих берегах. Його русло перетинають пороги, острови та водограї.

Вед. Музей – це місце, де живе пам'ять. У музеях зберігається все те, що створене людиною та природою. Неподалік від школи №11, у скромній будівлі по вул.. Дзержинського, розмістився єдиний в нашому місті краєзнавчий музей. Він має таку назву, тому , що його експонати допомагають дізнатися нам про історію рідного краю.
Вед. Є ще один музей . Він розташований при в’їзді в Миколаївську обл біля селище Побузьке Голованівського району. Це унікальний , єдиний у світі Музей ракетних військ стратегічного призначення. Музей створено на базі 309 –го полку 46 –ї ракетної дивізії, яка знаходилася в Первомайську.
Вед. Первомайськ знають далеко за межами. А прославили рідне місто люди, що тут народилися та ходили тими стежками, якими ступаєш зараз ти.
Єфросинія Пилипівна Зарницька – одна з найвидатніших українських актрис та співачок початку 20 –го століття. Люди захоплювалися її надзвичайним талантом та дивовижним голосом. В нашому місті вона заснувала народний театр. Саме тепер Центр культури й дозвілля сьогодні носить її ім’я.
Микола Степанович Вінграновський – видатний письменник України, режисер, кіносценарист, актор, лауреат Державної премії імені Т.Г.Шевченка. Він народився і жив на Богополі, навчався в школі №17.
Андрій Данилович Антонюк відомий художник, лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, - ще один талановитий випускник 17 школи.
Дмитро Дмитрович Єребакан – засновник художньої школи в нашому місті. Цього митця знають у багатьох країнах світу. Він надзвичайно любить природу й зображує її на своїх картинах.
Іван Іванович Черевичний – відомий полярний льотчик, дослідник Антарктиди й Арктики, Герой Радянського Союзу. І.Черевичний здійснював польоти, які на той час не міг виконати ніхто. Закінчив школу №16.
Вед. Із кожним роком наш Первомайськ стає дедалі кращим. З’являються нові споруди, місто розвивається, живе. Сьогодні в нашому місті працюють 17 дошкільних ,15 загальноосвітніх , 4 позашкільні навчальні заклади.
Вед. Ми познайомилися з історією, природою, видатними людьми Первомайщини. Сподіваємось, що тепер ви ще більше любитимете наше місто й пишатиметеся ним. Кожне місто , як і кожна людина , має свій день народження. То ж з Днем народження наше місто!.
Категорія: Бібліотечні заходи | Додав: Jenya
Переглядів: 813 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту
  • Професійне портфоліо
  • Інноваційна математика
  • http://mozgunoff.at.ua/
Контакти
ПЕРВОМАЙСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА
І-ІІІ СТУПЕНІВ №1

55213 Миколаївська область
м. Первомайськ вул. Л.Шмідта,25(05161) 4-23-73 pervoschool1@gmail.com pervoschool@bk.ru
МИ НА КАРТІ